RDM Rekabet Danışmanlık 2000 yılında kurulmuş ve uzmanlığı Rekabet Hukuku danışmanlığı olan bir şirkettir. Rekabet Kurumu nezdinde uzmanlığına dayanan ciddi itibarı vardır.

Bünyesinde tecrübeli uzman ekonomist ve hukukçu çalışmaktadır.

2000 yılından bugüne kadar RDM’nin Rekabet Mevzuatı ile ilgili becerisinin en önemli şahitleri, aralarında GSM sektörünün birisi lider en önemli 2 firması, içecek sektörünün en büyük 2 firması , Cep telefonu sektörünün lider firması , Bira pazarının lider firması, önemli bir akaryakıt dağıtım şirketi, otomotiv sektörünün bazı önemli firmaları gibi sürekli danışmanlık verdiğimiz ciddi kuruluşların bulunduğu, müşterilerimizdir. Danışmanlık yaptığımız bu Teşebbüslerle ilişkilerimizin ortalama süresinin yaklaşık 7-8 yıl olmasının da bu anlamda önemli bir gösterge olduğu kanaatindeyiz.

RDM’nin özellikle uzmanlaştığı alanlar Telekomünikasyon, Otomotiv ve FMCG gibi sektörlerdir.

RDM Rekabet Danışmanlık rekabet hukuku alanında hakim durum kurallarına yönelik ciddi bir tecrübeye sahiptir. Türkiye’nin içecek, FMCG , Elektronik, cep telefonu, telekomünikasyon, cam gibi sektörlerindeki hakim durumdaki kuruluşlarına uzun yıllar rekabet hukuku danışmanlığı yapmıştır.

Rekabet Hukukunun Otomotiv sektörüne uygulanması (Otomotiv Grup muafiyeti) konusunda ciddi tecrübesi vardır. Başta otomotiv Sanayi Derneği olmak üzere birçok otomotiv kuruluşuna uzun yıllar sürekli rekabet hukuku danışmanlığı verilmektedir.

Rekabet Hukuku konusunun FMCG sektörüne uygulanması konusunda ( İçecek sektörünün en büyük 2 firması, Bira pazarının lider firması vb..) 10-15 yıldan daha uzun bir sürede oluşan ciddi bilgi birikim ve tecrübesi vardır. Rakipler ve Bayiler ile ilişkiler, müşteriler ve özellikle zincir marketlerle ilişkilerde uygulanan rekabet kuralları konusunda ciddi bilgi birikim ve tecrübeye sahiptir.

RDM Rekabet Danışmanlık birleşme ve devralma konusunda cok önemli dosyalarda bir çok teşebbüsü Rekabet Kurumu nezdinde temsil etmiş ve gerekli izinleri en kısa sürede temin etmiştir.